Nowy numer 48/2023 Archiwum

Już wkrótce Święto Chleba

Święto Chleba w Elblągu co roku zapewnia szereg atrakcji.

Święto Chleba, które jak co roku w ostatni weekend sierpnia zawita do Elbląga, to nie tylko stale rosnący jarmark produktów regionalnych, ale całe mnóstwo atrakcji i bardzo praktycznych imprez. Tegoroczna zabawa, w centrum której po raz 14. znajdzie się chleb, potrwa od 30 sierpnia (piątek) do 1 września.

"W trakcie tegorocznego wydarzenia będzie można spróbować i kupić chleb z najróżniejszych zakątków Polski oraz Litwy. Nie zabraknie również miodu, wyrobów cukierniczych, wędlin oraz żywności ekologicznej. Będą też stoiska wystawców rękodzieła, kolekcjonerów przedmiotów zabytkowych z całego regionu, a także prezentacje artystyczne i pokazy warsztatowe dawnych rzemiosł." - zapewniają organizatorzy.

Atrakcje towarzyszące jarmarkowi powinny zadowolić zarówno całe rodziny, jak i zwiedzających w pojedynkę. Organizatorzy zapraszają m.in. na koncert, prezentacje miast partnerskich czy pokazy teatrów ulicznych.

Lubiącym oryginalne wyzwania i niebojącym się ciężkiej pracy do gustu powinny przypaść warsztaty z hutnictwa i kowalstwa, zwane Strefą Hefajstosa. Z kolei osoby o delikatniejszym usposobieniu z całą pewnością odnajdą się w strefie spokoju i relaksu. Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa zabaw i animacji, piana party oraz wesołe miasteczko. Wyścigi smoczych łodzi to coś, co z chęcią obserwują wszyscy przybywający na Święto Chleba.

Do spotkań praktycznych należy zaliczyć z całą pewnością możliwość skorzystania z mammobusa, gdzie zupełnie za darmo będzie można przejść badania mammograficzne. Ci, którym leży na sercu dobro innych, w trakcie święta będą mogli oddać krew, zachodząc do krwiobusa. Z kolei Biblioteka Elbląska zaprasza m.in. na warsztaty czytelnicze oraz kiermasz książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru.

Nie zabraknie okazji do przeniesienia się w przeszłość. Będzie można zobaczyć, jak wyglądali gladiatorzy, legioniści czy barbarzyńcy. Grupy rekonstrukcyjne swoje pokazy będą prowadzić przy Kamieniczkach Elbląskich. Także w tym miejscu będzie można nauczyć się tańców ludowych.

Pełny plan imprezy na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy