Nowy numer 09/2024 Archiwum

Czy zabraknie nam katechetów?

Bp Jacek Jezierski zachęca młodzież do studiowania teologii.

W niedzielę 18 sierpnia w kościołach diecezji elbląskiej odczytany został list, w którym bp Jezierski alarmuje, że w najbliższym czasie odczujemy brak katechetów i duszpasterzy młodzieży.

"Spoglądam na potrzeby parafii diecezji elbląskiej, związane z kadrą nauczycieli religii i grupą księży wikariuszy. Ten ogląd prowadzi do wniosku, że w najbliższym czasie odczujemy brak katechetów i duszpasterzy młodzieży. W każdym zawodzie i środowisku istnieje przecież naturalny ruch kadrowy i rotacja pracowników. Dotyczy to również wspólnot kościelnych. Dlatego zachęcam ludzi młodych, posiadających maturę, do podjęcia studiów na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zachęcam także młodych mężczyzn do wyboru studiów w Seminarium Duchownym w Elblągu, aby po ich ukończeniu mogli otrzymać sakrament święceń kapłańskich" - napisał ordynariusz.

Tutaj można przeczytać CAŁY LIST

Egzamin wstępny do Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu odbędzie się 13 września. Mężczyźni, którzy chcieliby od października rozpocząć naukę i formację w WSD, powinni skontaktować się z ks. rektorem Sławomirem Małkowskim, wypełnić odpowiednie formularze oraz skompletować niezbędne dokumenty. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

Osoby, które planują rozpocząć studia teologiczne, bliższe informacje odnajdą na stronie internetowej Wydziału Teologii UWM w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy