Nowy numer 03/2020 Archiwum

Czy zabraknie nam katechetów?

Bp Jacek Jezierski zachęca młodzież do studiowania teologii.

W niedzielę 18 sierpnia w kościołach diecezji elbląskiej odczytany został list, w którym bp Jezierski alarmuje, że w najbliższym czasie odczujemy brak katechetów i duszpasterzy młodzieży.

"Spoglądam na potrzeby parafii diecezji elbląskiej, związane z kadrą nauczycieli religii i grupą księży wikariuszy. Ten ogląd prowadzi do wniosku, że w najbliższym czasie odczujemy brak katechetów i duszpasterzy młodzieży. W każdym zawodzie i środowisku istnieje przecież naturalny ruch kadrowy i rotacja pracowników. Dotyczy to również wspólnot kościelnych. Dlatego zachęcam ludzi młodych, posiadających maturę, do podjęcia studiów na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zachęcam także młodych mężczyzn do wyboru studiów w Seminarium Duchownym w Elblągu, aby po ich ukończeniu mogli otrzymać sakrament święceń kapłańskich" - napisał ordynariusz.

Tutaj można przeczytać CAŁY LIST

Egzamin wstępny do Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu odbędzie się 13 września. Mężczyźni, którzy chcieliby od października rozpocząć naukę i formację w WSD, powinni skontaktować się z ks. rektorem Sławomirem Małkowskim, wypełnić odpowiednie formularze oraz skompletować niezbędne dokumenty. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

Osoby, które planują rozpocząć studia teologiczne, bliższe informacje odnajdą na stronie internetowej Wydziału Teologii UWM w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama