Nowy numer 14/2020 Archiwum

Z Kwidzyna do Matki Bożej

Zbliża się wielki odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie.

Uroczystości potrwają od 7 do 15 września. W dniu ich rozpoczęcia z Kwidzyna do tego sanktuarium maryjnego wyruszy pielgrzymka piesza. Podobnie jak w ubiegłych latach grupy wyjdą z kościołów pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego o 8.30 i pw. Trójcy Świętej o 9.00.

Pątnicy do pokonania będą mieli 16 km.

Tradycyjnie Msza św. dla pielgrzymów z Kwidzyna i okolic zostanie odprawiona o 15.00.

W tym roku pątnicy z Kwidzyna wyruszą do Matki Bożej na piechotę po raz 7. W ubiegłym roku na nogach pielgrzymowało ok. 260 osób, a rowerami pojechało ok. 60.

- To sanktuarium istnieje z dwóch powodów. Były tu objawienia i dzieją się tu cuda. A drugi powód - przychodzą tu wierni - powiedział wówczas ks. Andrzej Ossowski, proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i kustosz sanktuarium maryjnego w Piasecznie, witając pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama