Nowy numer 14/2020 Archiwum

Pasłęk. Zawody balonowe przejdź do galerii

Do udziału w imprezie zgłosiło się kilkanaście załóg z całej Polski.

W Pasłęku trwają 23. Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza. Od 21 do 25 sierpnia kilkanaście załóg z całej Polski bierze udział w porannych i wieczornych lotach. Starty odbywają się z ulicy 11 Listopada, stadionu miejskiego, pola golfowego. 

Pomysłodawcą zawodów był Bogusław Stankiewicz, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku, człowiek wielu talentów i pasji. Jedną z nich było baloniarstwo.

Pierwsze zawody balonowe Bogusław Stankiewicz zorganizował w 1997 roku z okazji obchodów 700-lecia istnienia miasta. B. Stankiewicz zmarł w 2007 roku. Po śmierci został uznany patronem zawodów,  które już na stałe wpisały się do kalendarza lokalnych imprez.  

Organizatorami Zawodów Balonowych im. Bogusława Stankiewicza są Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Miejski w Pasłęku oraz Urząd Marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama