Nowy numer 14/2020 Archiwum

Centrum kultu Prymasa Tysiąclecia

Biskup elbląski poświęcił obraz Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego, który zawiśnie w kaplicy miejskiego hospicjum.

Od dziś obraz sługi Bożego kard. Wyszyńskiego będzie już na stałe wisiał w kaplicy Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak w Elblągu. - Dotychczas wyciągaliśmy go jedynie 28. dnia każdego miesiąca, podczas modlitw o rychłą beatyfikację prymasa. Teraz będzie już z nami cały czas - mówi Wiesława Pokropska, dyrektor placówki.

Będzie to możliwe dzięki temu, że podczas uroczystej Mszy św. wizerunek Prymasa Tysiąclecia poświęcił biskup elbląski Jacek Jezierski. - W dzisiejszym czytaniu ewangelicznym o godach weselnych w Kanie Galilejskiej dostrzegamy wrażliwość Maryi i Jej gotowość wspomagania osób, które przeżywają trudności - wyjaśniał w homilii biskup. - W ciągu wieków dojrzewała wiara w pośrednictwo i pomoc Matki Bożej w naszych ludzkich sprawach. W tej tradycji czci dla Najświętszej Maryi Panny wyrastał także Stefan Wyszyński - przypominał.

Jak podkreślał pasterz diecezji, kard. Wyszyński w swoim życiu dawał świadectwo przywiązania do Matki Bożej. Także w czasie swojego uwięzienia w Stoczku Warmińskim oraz gdy kierował polskim Kościołem w czasach realnego socjalizmu. - Potrafił gromadzić lud Boży wokół Jasnej Góry i wizerunku Maryi czczonego tam od ponad 600 lat - przypominał bp Jezierski w związku z przypadającą dziś uroczystością.

W rozmowie z pracownikami i pacjentami hospicjum biskup wyraził radość, że ta placówka jest prawdziwym centrum kultu Prymasa Tysiąclecia w diecezji elbląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama