Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dzień Wspólnoty w Mikoszewie przejdź do galerii

Z przeżywającymi wakacyjne rekolekcje w Domu Formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie spotkał się bp Wojciech Skibicki.

W poniedziałek 26 sierpnia Dzień Wspólnoty przeżywały: grupa Spotkań Małżeńskich, Oaza Dzieci Maryi i Oaza Nowej Drogi I stopnia. Aktualnie z diecezji elbląskiej oazowe rekolekcje przeżywa ok. 70 młodych.

- Symbolem naszego duchowego wzrastania jest ziarno, które każdy z uczestników zasadził na początku naszych rekolekcji - powiedział ks. Kajetan Jakubowski, moderator Oazy Dzieci Maryi, przedstawiając grupę. Ania, jedna z oazowiczek, zaprezentowała roślinę, jaka wyrosła z jej ziarenka, a ks. Kajetan dodał, że jest to metafora - znak duchowego wzrastania.

Uczestnicy rekolekcji zdobywają nowe duchowe umiejętności. Każdego dnia uczestniczą m.in. w wyprawie otwartych oczu. To wtedy w przyrodzie, w tym wszystkim, co nas otacza, obserwują działanie Pana Boga w naszym życiu. Każdy z uczestników oazy jest wezwany do tego, by stawać się jak Pan Jezus, by wzrastać do świętości.

Uroczystej Mszy św. w czasie Dnia Wspólnoty przewodniczył bp Skibicki. - Ciszę się, że jesteśmy tutaj i stanowimy Kościół lokalny. Każda z tych grup jest potrzebna i się nawzajem uzupełniają, bo to są poszczególne etapy naszego życia duchowego, a także odnajdywania tego, co Pan Bóg dla nas przygotował - powiedział.

Wskazał również, że takie spotkanie jest zawsze z jednej strony spotkaniem z Jezusem - spotkaniem wiary, ale także spotkaniem z Jezusem w drugim człowieku. Osoby, z którymi się przyjaźnimy, rozmawiamy, bawimy i modlimy, są dla nas darem, prezentem od Pana Boga. Chrystus przychodzi przez drugiego człowieka i za to jesteśmy wdzięczni. Wspomnienia z tego czasu będą wiązały się nie tylko z miejscem, pogodą, wybrzeżem, morzem czy piaskiem, ale przede wszystkim  z relacjami, przyjaźniami, wspomnieniami czasu modlitwy, zabawy, radości. - To jest to, co pozostanie w naszych sercach. Bliskość drugiego człowieka, w którym jest obecny Jezus - zaznaczył.

Biskup Wojciech podziękował również młodym za to, że uczestniczą w oazie. Za to, że czas wakacji chcieli spędzić z Panem Bogiem i tymi, którzy są blisko Niego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast