Nowy numer 14/2020 Archiwum

300-lecie świątyni w Kwitajnach

Władze samorządowe i duchowni zapraszają na uroczystości 300. rocznicy wybudowania kościoła pw. Chrystusa Króla w Kwitajnach.

Uroczystości poświęcone 300. rocznicy wybudowania kościoła pw. Chrystusa Króla w Kwitajnach będą punktem centralnym obchodów 20-lecia powstania powiatu elbląskiego. Władze samorządowe i duchowni diecezji zapraszają na uroczystą Mszą św. w Kwitajnach, która odbędzie się 22 września o godz. 12.

- Będzie to także swoiste zakończenie prac przy naszym zabytkowym kościele, który jest prawdziwą perłą w naszym regionie - mówi ks. Piotr Miśkowicz, proboszcz parafii w Kalniku, do której należy świątynia w Kwitajnach.

- Dzięki temu, że mnóstwo osób włożyło w niego tak wiele pracy, w ostatnim czasie kościół ten otrzymał tak wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. I także dzięki nim te uroczystości odbywają się właśnie w tym miejscu - dodaje ks. proboszcz. Po zakończeniu nabożeństwa zaplanowano piknik organizacji pozarządowych.

Obchody 20-lecia istnienia powiatu elbląskiego rozpoczną się dzień wcześniej. 21 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury o godz. 13. odbędzie się uroczysta akademia. Następnie zaplanowano odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej jubileuszowi.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama