Zobacz "Tajemnicę ojca Pio"

Film "Tajemnica ojca Pio" będzie można w Elblągu obejrzeć w najbliższy wtorek.

Wyjątkowa propozycja w najbliższym Wtorkowym Kinie dla Dorosłych, które cyklicznie odbywa się w kinie Światowid. Już 10 września o godz. 12 odbędzie się tam projekcja filmu dokumentalnego pt. "Tajemnica ojca Pio".

"Ten dokument to udana próba ukazania prawdziwego oblicza stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo" - czytamy na stronie organizatorów.

Twórcy podkreślają, że film ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: