Nowy numer 39/2023 Archiwum

Uroczystości w Gietrzwałdzie

W rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie oraz archidiecezjalnych dożynkach biorą udział pielgrzymi z diecezji elbląskiej.

W Gietrzwałdzie trwają właśnie uroczystości 142. rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny w tym miejscu. Tegoroczne obchody połączone są z Dożynkami Archidiecezjalnymi. Obchody rozpoczęły się już wczoraj Mszą św. z nieszporami ku czci Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, ale to dzisiejsza Eucharystia na Błoniach przy Źródełku jest centralnym ich punktem.

Na te uroczystości przybywają także pielgrzymi z diecezji elbląskiej. Wczoraj do miejsca objawień dotarła V Żuławska Pielgrzymka Piesza. Pątnicy, którzy wyruszyli z Mikoszewa przy ujściu Wisły, wędrowali do Matki Bożej przez 4 dni. Idąc przez Kępki, Pasłęk i Morąg, dotarli do Gietrzwałdu. Więcej o V ŻPP pisaliśmy TUTAJ.

Z kolei dziś w godzinach porannych na uroczystości wyjechała z Iławy pielgrzymka rowerowa. Punktualnie o godz. 6.30 miłośnicy pielgrzymowania na jednośladach wyruszyli sprzed kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, aby dotrzeć na uroczystą Mszę św. o godz. 11. Rowerowi pątnicy będą uczestniczyć także modlitwie różańcowej, aby potem - także na swoich maszynach - powrócić do domów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast