Salwatorianie zapraszają na Alphę

Księża salwatorianie oraz wierni z parafii św. Brata Alberta w Elblągu zapraszają na Kurs Alpha.

Księża salwatorianie oraz wierni z parafii św. Brata Alberta w Elblągu zapraszają na kurs Alpha, który rozpoczyna się 23 września. Alpha to cykl 11 interaktywnych spotkań, opartych na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie, w czasie których odkrywamy podstawy chrześcijaństwa.

Każde spotkanie obejmuje posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach. Alpha jest skierowana do osób, którzy chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem albo odświeżyć sobie podstawy naszej wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sali bankietowej Eden 23 września o godz. 19.

Jak wskazują organizatorzy, kurs Alpha to przestrzeń, gdzie w luźnej atmosferze, przy kawie, można dyskutować na najważniejsze życiowe tematy – kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, kto stworzył cały ten świat i czy w życiu jest jeszcze coś lub ktoś więcej?

"Alfa to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, mniej lub bardziej istotnych. Zaintrygowany?" - czytamy na stronie parafii.

Kurs jest otwarty na osoby o każdym światopoglądzie, szczególnie takie, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o chrześcijaństwie i nie są na co dzień (a nawet "na co tydzień") związane z kościołem.

Parafia św. Brata Alberta zaprasza na uroczystą kolację inaugurującą kurs. "Przyjdź i zobacz, jak wygląda spotkanie! Dopiero na miejscu decydujesz, czy warto wziąć udział w całości" - zachęcają organizatorzy.

Jednocześnie zapraszają do wcześniejszej rejestracji przez stronę internetową parafii: elblag.sds.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..