Nowy numer 22/2020 Archiwum

Szlakiem polskiego września

Wystawę "Szlakiem polskiego września 1939" można oglądać w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu w związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przygotowała wyjątkową wystawę. Ekspozycja nosi tytuł "Szlakiem polskiego września 1939”.

- Historię kampanii wrześniowej pokazujemy z perspektywy zwykłego obywatela - wyjaśnia Borys Juhas z Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu. - To właśnie zwykli mieszkańcy byli często anonimowymi świadkami wielkich i dramatycznych wydarzeń - dodaje.

Walki obronne Polski zostały przedstawione w oparciu o materiały dostępne między innymi w Cyfrowej Bibliotece Narodowej, Centralnym Archiwum Wojskowym i Archiwum Polskiego Radia. - Teksty komunikatów radiowych są bardzo ważnym elementem wystawy - przyznaje B. Juhas. - W tamtym czasie radio było oknem na świat i ważnym źródłem informacji. To z radia ludzie czerpali informacje o tym, co dzieje się w czasie walk - tłumaczy pracownik WMBP w Elblągu.

Biblioteka Pedagogiczna przygotowała również konkurs dla swoich czytelników. Wystarczy przyjść do biblioteki, a wypożyczając książkę, pobrać kupon konkursowy i odpowiedzieć na 10 pytań dotyczących II wojny światowej.

Wystawę „Szlakiem polskiego września 1939” można oglądać w godzinach pracy biblioteki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama