Nowy numer 39/2023 Archiwum

Bez modlitwy wszystko na nic

Zgromadzeni wokół relikwii Chrystusowego Krzyża modliliśmy się za naszą ojczyznę.

Drogą Krzyżową wokół katedry św. Mikołaja rozpoczęły się uroczystości odpustowe w elbląskiej parafii katedralnej, która jest również sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego.

– W ten sposób przygotowujemy się do tego najważniejszego dla naszego sanktuarium święta, ale też łączymy się z tymi, którzy zgromadzą się we Włocławku na modlitewnej akcji Polska pod Krzyżem – mówił na wstępie uroczystości ks. Marek Piedziewicz. Jak przypomniał kapłan, takie uroczystości przypominają, jak istotna jest w życiu człowieka modlitwa.

– Możemy przygotowywać różne programy i podejmować rozmaite działania, ale to wszystko na nic, jeżeli nie będziemy się modlić i nie będziemy czerpać siły od Jezusa Chrystusa – podkreślał. W czasie Drogi Krzyżowej wierni z parafii katedralnej przeżywali mękę Pańską, do której rozważania przygotował ks. Paweł Siedlanowski. Były to fragmenty homilii, które głosił ks. Jerzy Popiełuszko w czasie Mszy św. za Ojczyznę.

– Jest więc to szczególny kontekst modlitwy, która wtedy była sprawowana, i tego nauczania, które błogosławiony kapłan wówczas głosił – zwracał uwagę ks. Piedziewicz. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej wierni adorowali relikwie Krzyża Świętego, poprzez ich ucałowanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast