Nowy numer 21/2020 Archiwum

O sensie odpoczynku

Człowiek jest stworzony nie tylko do pracy, ale i świętowania.

W niedzielę 22 września z mieszkańcami Elbląga spotkała się dr Danuta Piekarz, biblistka. Wygłosiła wykład na temat: „Raj utracony”. Prelegentka zwróciła uwagę m.in. na kwestię odpoczynku. Wspomniała, że napisała kiedyś artykuł „Człowiek stworzony do odpoczynku i do pracy”. Podjęła się tego, żeby przypomnieć, iż Pan Bóg nie stworzył człowieka pierwszego dnia, ale tuż przed dniem świętym, a to tak, jakby zapraszał go do wspólnego świętowania.

– Czy ktoś z was pomyślał, że odpoczywając, naśladuje Boga? Zawsze myślimy, że Boga naśladujemy, gdy pracujemy, a tymczasem tak samo Go naśladujemy, kiedy razem z nim świętujemy. To jest również rola, jaką Bóg daje człowiekowi – zaznaczyła dr Piekarz. Biblistka tłumaczyła, że przez sześć dni człowiek, pracując, jest „wicekrólem”, a siódmego dnia składa u stóp króla koronę i świętuje. Zauważa, że choć tego dnia nie pracował, świat się nie zawalił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama