Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kto otrzyma Nagrodę Biskupa Elbląskiego "Tuus"?

Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali, której gwiazdą będzie zespół Czerwone Gitary.

Odbędzie się ona w czwartek 17 października o godzinie 17 w hali widowiskowo-sportowej w Elblągu (al. Grunwaldzka 135).  

Wydarzenie wpisuje się w diecezjalne obchody Dnia Papieskiego, któremu w tym roku przyświeca hasło: „Wstańcie, chodźmy!”.

Po raz pierwszy Nagroda Biskupa Elbląskiego „Tuus” została przyznana w 2007 r. i trafiła do Izabeli Babraj, prezes Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza „Lazarus”. Cała organizacja tą statuetką została uhonorowana w 2017 roku.  

- Dla mnie najpiękniejsze dni to te, gdy przychodzę do „Lazarusa”. Kiedy ludzie biorą mnie za rękę, przytulają się i pytają: „Jak się pani czuje?”, „Czy jest pani z nami dobrze?”. Proszę państwa, to jest niezwykłe przeżycie - mówiła Izabela Babraj, odbierając statuetkę.

W ubiegłym roku wyróżnienie to trafiło do ks. Stanisława Gorgola, kapłana, który wiele lat spędził na misjach w Ekwadorze, Kaliningradzie i Wenezueli. Obecnie jest rezydentem w parafii pw. Świętej Rodziny w Elblągu.

W czasie tegorocznej gali wystąpią chór Alta Trinita i zespół Czerwone Gitary. Darmowe wejściówki wkrótce dostępne będą w parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL