Nowy numer 22/2020 Archiwum

Miał być wielki protest…

Mieszkańcy Elbląga nie są zainteresowani, by protestować przeciwko Kościołowi.

Niedzielny Strajk Kobiet spotkał się ze znikomym zainteresowaniem. Według zapowiedzi protestujący mieli wyrazić swój sprzeciw wobec ingerencji kościoła katolickiego w życie prywatne i publiczne.

Kilkunastoosobowa grupa wyruszyła z placu przy katedrze św. Mikołaja. Wyjść naprzeciw protestującym z różańcem w dłoni odważyła się jedna kobieta. W kierunku maszerujących wołała, że Kościół jest święty. - Poczułam takie natchnienie i poszłam - mówi Ida Ocicka z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu i wspólnoty Nowe Życie.

Tuż po przejściu grupy wierni zgromadzeni przy katedrze rozpoczęli odmawiać Różaniec wynagradzający Panu Bogu i Matce Bożej za wszelki zniewagi, a także promocję aborcji.

- Protestujący wołali „Kościół winny, a nie święty”. Nie rozumiem dlaczego oni tak mówią. Kościół to wspólnota ludzi wierzących w Boga, choć słabych i grzeszących. Kościół to księża dbający o wiernych i świeccy, którzy mogą być przykładem dla innych. Wiele osób należy przecież do wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, oazy i wielu innych - mówi Szymon Leonowicz z Fundacji "Pro-Prawo do Życia". 

Różaniec wspólnie odmówiło ok. 50 osób.

Miał być wielki protest…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama