Nowy numer 39/2022 Archiwum

Pisałem w zachwycie...

To coś więcej niż tylko album czy informator.

Tak o swojej najnowszej książce – „Stagniewo. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Papieża Jana Pawła II” mówił ks. Wiesław Rodzewicz. Uroczysta promocja publikacji odbyła się 5 października właśnie w tym sanktuarium leżącym na obrzeżach Elbląga.

– Jest to coś więcej, ponieważ nie spodziewałem się, że będzie to aż tak wyjątkowe wydawnictwo – mówił autor. Jak podkreślał, w czasie jego tworzenia towarzyszył mu ten sam zachwyt, o którym mówią wszyscy po raz pierwszy odwiedzający ten kościół. – Dlatego musimy dziękować Panu Bogu, że posłużył się księdzem biskupem Józefem Wysockim, który stworzył to przepiękne miejsce – dodał.

Jak zwracał uwagę autor, Stagniewo to jednak nie tylko kościół, ale także ośrodek rekolekcyjny oraz kaplica św. Józefa i wiele innych rzeczy wokół. – Biskup Wysocki często powtarza – co i ja, pisząc tę książkę, zauważyłem – że to wszystko, co tu możemy podziwiać, to dzieło właśnie św. Józefa – podsumował. Tego samego dnia odbyła się też promocja drugiej książki ks. Wiesława – „Przemija postać tego świata”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy