Nowy numer 21/2020 Archiwum

W okręgu elbląskim wygrywa PiS

Podobnie jak w całej Polsce, w okręgu elbląskim wybory do Sejmu RP wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

Jak wynika z oficjalnych danych Okręgowej Komisji Wyborczej w okręgu 34, w naszym regionie podobnie jak w całym kraju w wyborach do sejmu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Mandat senatora utrzymał dotychczasowy senator z tego okręgu i kandydat Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła.

Wynik ugrupowania rządzącego to w regionie elbląskim 40,86 procenta (102 478 głosów). W parlamencie będą nas reprezentować czterej politycy z tej partii. Leonard Krasulski, Jerzy Wilk, Zbigniew Babalski i Robert Gontarz. Do sejmu swoich przedstawicieli wprowadzili także politycy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

KO, którą poparło 71 320 osób wybierających się do urn co dało wynik na poziomie 28,43 proc., wprowadzi do sejmu dwóch posłów: Jacka Protasa i Elżbietę Gelert.

Sojusz Lewicy Demokratycznej (Lewica) poparło 29 196 głosów czyli 11,64 proc. głosujących. Pozwoli im to wprowadzić jednego posła do sejmu. Będzie nim Monika Falej. Podobnie jednego parlamentarzystę w okręgu elbląskim będą mieli ludowcy. PSL uzyskali wynik 10,89 proc. (27 319 głosów), i w ławach sejmowych zasiądzie w ich imieniu Zbigniew Ziejewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama