Nowy numer 38/2023 Archiwum

Muzyczne wyznanie wiary

– Był to czas bardzo intensywnej pracy. Zmęczyła nas ona, ale i dała maksimum satysfakcji, radości, pozytywnego nastawienia do świata, ludzi i tego wydarzenia. Myślę, że wpłynęła ona na duchowość uczestników – mówi Magdalena Wróblewska.

II Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem trwały dwa dni. Prowadził je Colin Williams z Wielkiej Brytanii, artysta obdarzony nieprawdopodobną energią i pasją do muzyki gospel. Colin jest wokalistą, tekściarzem i aranżerem, pracował dla stacji BBC, tworząc programy radiowe i telewizyjne, np. „Songs of Praise” czy „Gospel Train”.

– Wspaniale być tutaj z tak fajnymi ludźmi. Mam nadzieję, że ten wieczór będzie dla was błogosławieństwem. Mam nadzieję, że będziecie nie tylko siedzieć i patrzeć, ale też weźmiecie w tym udział. Możecie klaskać, śpiewać z nami, tańczyć. Ale nie rzucajcie niczym, proszę – żartował Colin Williams, rozpoczynając koncert, który podsumowywał warsztaty. Pierwsza piosenka, którą wykonał chór, opowiadała o tym, że Syn Boży jest wywyższony. Artyści stanęli na scenie przede wszystkim po to, by przekazać publiczności przesłanie miłości. – Żeby powiedzieć wam, że jest Bóg, który was kocha i o was dba. Słyszy, kiedy do Niego wołacie. Będziemy wychwalać Jego imię, a kiedy wychwalamy Jego imię, dzieją się dobre rzeczy – mówił Colin. Dla chórzystów czas warsztatów to z jednej strony możliwość poznania nowych piosenek, a z drugiej okazja do dowiedzenia się, jak umiejętnie przekazać radość i energię z nich płynącą słuchaczom.

– Uświadamiamy sobie, że to, co my robimy na scenie, to nie tylko śpiewanie piosenek, ale też autentyczne przeżywanie, doświadczanie tych słów. Musimy zdawać sobie sprawę, że to nie są zwykłe teksty, za nimi stoi prawdziwe wyznanie wiary, miłości do Pana Boga i przyjęcie jej od Niego – opowiada Magdalena Wróblewska. Instruktor w czasie ćwiczeń bardzo często zwracał uwagę, że istotą gospel jest to, by śpiewając, ofiarować Panu Bogu swoje serce, a wtedy wszystko, co ważne, najprawdopodobniej trafi do słuchacza. Po raz pierwszy do udziału w warsztatach zaproszeni zostali wszyscy chętni. Poprzednie skierowane były jedynie do grupy Iława Gospel Singers, której założycielami są Magdalena i Michał Wróblewscy. Dzięki temu chórowi powstał pomysł utworzenia Stowarzyszenia Gospel nad Jeziorakiem, które jest organizatorem wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast