Nowy numer 09/2024 Archiwum

Dzień Dziecka Utraconego

Jest to dzień, w którym naszą modlitwą, a także współczuciem i bliskością otaczamy rodziców, którzy przeżywają ból i traumę po utracie dziecka.

We wtorek rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego, lub tuż po narodzeniu, modliły się w kościele pw. bł Franciszki Siedliskiej w Elblągu. Mszy św. przewodniczył ks. Andrzej Kilanowski, proboszcz parafii pw. św. Jerzego w Elblągu.

Przemijaniem, utratą kogoś bliskiego naznaczony jest każdy człowiek, a szczególnie trudne jest to dla rodziców, którzy stracili dziecko. - Pan Jezus uczy nas, abyśmy oddalili ten ból i cierpienie. Abyśmy mieli świadomość, że On jest przy nas. Nawet tak odległe, straszne chwile mogą służyć jakiemuś dobru – mówił ks. A. Kilanowski w homilii.

W Elblągu od października 2017 roku działa poradnia dla rodziców po stracie dziecka. Osoby z nią związane przypomniały zgromadzonym w świątyni, że w każdy czwartek w Elblągu spotyka się grupa wsparcia rodziców po stracie dziecka. Spotkania odbywają się w sali przy ulicy Wiejskiej 5 o 17.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy