Nowy numer 38/2023 Archiwum

Elbląska Szkoła Biblijna

Pierwsze wykłady w semestrze 2019/2020 odbędą się w sobotę 16 listopada.

Kolejne zaplanowano na 14 grudnia i 4 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu (ul. Bożego Ciała 10).  

Spotkania obejmować będą trzy wykłady, które wygłoszą kapłani z diecezji elbląskiej. Omówione zostanie wprowadzenie do ksiąg historycznych Starego Testamentu - Jozuego, Sędziów oraz 1-2 Samuela. Kontynuowane będę tematy dotyczące Dziejów Apostolskich. W planie również wykłady monograficzne: przypowieść o zaproszonych na ucztę (Mt 22,1-14 i Łk 14,15-24); rzeczy ostanie w Biblii - niebo, piekło, czyściec; wstęp do biblijnego języka hebrajskiego;  katolicka biblistyka polska w XX w. - zarys dziejów i perspektywy.

Wykłady ciągłe poprowadzą: ks. dr Zbigniew Grochowski i ks. dr hab. Marek Karczewski, prof. UWM, a monograficzne dodatkowo: ks. dr Łukasz Garbacki,  ks. mgr lic. Dariusz Polak i ks. dr Krzysztof Sękuła.

Wykłady skierowane są do dorosłych i młodzieży starszej. Udział w nich jest bezpłatny. Wykładowcy słuchaczy zapraszają słowami z Pisma Świętego: "Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe" (Łk 14,17).

Bieżące informacje na temat szkoły dostępne są na Facebooku. W razie potrzeby kontaktować się można z ks. M. Karczewskim, tel. 607 160 857.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast