Nowy numer 32/2022 Archiwum

Konik polny nauczy tolerancji

Jest to jedyne takie miejsce w Elblągu.

Od zawsze marzyli o placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. O takim, który byłby w sam raz dla nich, ale i bezpieczny. Niestety ich prośby nigdy nie były traktowane priorytetowo.

Postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce. Podopieczni i wychowawcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu wypełnili wniosek w Budżecie Obywatelskim – i go wygrali. Dlatego od 23 października oficjalnie mogą cieszyć się i korzystać z nowoczesnego kompleksu atrakcji o nazwie Konik Polny, który stanął na terenie ich ośrodka. Jak wyjaśniła Krystyna Mezio, dyrektor SOSW nr 2, jest to plac zabaw, który w pełni odpowiada potrzebom ich podopiecznych. – Mamy tu urządzenia, które pozwolą nie tylko na typowo fizyczną aktywność, ale również na integrację w bezpiecznej przestrzeni – mówiła w czasie otwarcia.

Plac zabaw powstał w ciągu niecałych dwóch miesięcy. Prace ruszyły w sierpniu, a zakończyły się 10 października oficjalnym odbiorem. Jednak, aby w ogóle się rozpoczęły, władze i nauczyciele ośrodka musieli wykonać ogromną pracę, aby zdobyć poparcie dla ich wniosku złożonego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Jak wspominali, o głosy zabiegali nie tylko wśród rodzin, przyjaciół czy znajomych, ale chodzili z listami po różnych instytucjach, przedsiębiorstwach czy nawet bankach. Konik Polny to jedyny taki plac zabaw w Elblągu. Dzieci mogą się tu bawić w trzech strefach dostosowanych do ich wieku, ale i potrzeb.

– Jesteśmy placówką dla dzieci z niepełnosprawnością. Myślę, że ten plac zabaw stworzy okazję do integracji. W tym miejscu młodzi elblążanie będą się uczyli tolerancji. Zadaniem nas, dorosłych, będzie wskazanie tej drogi – podkreśla pani dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama