Nowy numer 39/2023 Archiwum

Już wszystko jest gotowe

Będzie sporo o ucztowaniu, ale także o rzeczach ostatecznych.

Pierwsze spotkanie Elbląskiej Szkoły Biblijnej w semestrze 2019/2020 odbędzie się w sobotę 16 listopada. Kolejne – 14 grudnia i 4 stycznia w auli WSD w Elblągu (ul. Bożego Ciała 10).

Spotkania obejmować będą trzy wykłady, które wygłoszą kapłani z diecezji elbląskiej. Omówione zostanie wprowadzenie do ksiąg historycznych Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów oraz Samuela. Kontynuowane będę tematy dotyczące Dziejów Apostolskich. W planie również wykłady monograficzne: przypowieść o zaproszonych na ucztę (Mt 22,1-14; Łk 14,15-24); rzeczy ostateczne w Biblii – niebo, piekło, czyściec; wstęp do biblijnego języka hebrajskiego; katolicka biblistyka polska w XX w. – zarys dziejów i perspektywy.

Wykłady ciągłe prowadzą: ks. dr Zbigniew Grochowski i ks. dr hab. Marek Karczewski, prof. UWM, a monograficzne dodatkowo: ks. dr Łukasz Garbacki, ks. mgr lic. Dariusz Polak i ks. dr Krzysztof Sękuła. Wykłady skierowane są do osób dorosłych i starszej młodzieży. Udział w nich jest bezpłatny. Wykładowcy zapraszają słuchaczy słowami z Pisma Świętego: „Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe” (Łk 14,17). Bieżące informacje na temat szkoły dostępne są na FC: StudiumBiblicum. W razie potrzeby informacji udziela też ks. M. Karczewski, tel. 607 160 857.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast