Nowy numer 48/2023 Archiwum

Iława. Celebrowali życie przejdź do galerii

Bal Wszystkich Świętych to demonstracja wiary.

Po raz kolejny w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zabawa odbyła się w parafii pw. Świętego Brata Alberta w Iławie.

Najpierw najmłodsi zgromadzili się w parafialnej świątyni, aby dać świadectwo swojej wiary i uczcić świętość. Po krótkim nabożeństwie przeszli przez „Bramę Świętych”. 31 października był ostatnim dniem nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Nie mogło więc zabraknąć akcentów misyjnych. Dzieci, pod okiem animatorów i katechetów, bawiły się w  pięknie udekorowanych pięcioma misyjnymi barwami salkach.

To był wieczór świętych wszech czasów. Były tańce, zabawy zespołowe, fotobudka i coś słodkiego. W iławskiej parafii pojawiło się kilka Maryjek, kilku małych św. Franciszków, Józefów i papieży. Były święte Faustyny - mała i trochę większa, św. Stanisław Kostka i wielu innych. Bezsprzecznie królowały aniołki.

Radosne spotkanie zakończyło się w kościele błogosławieństwem i rozdaniem pamiątkowych drobiazgów. Była to prawdziwa demonstracja radości, śmiechu, wspólnoty i wiary - wiary czystej, szczerej i naturalnej. To była uczta życia w Chrystusie, życia jakiego uczą nas święci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy