Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bawer Aondo-Akaa w Elblągu

Jest koordynatorem regionalnym Fundacji Pro-Prawo do Życia w południowej Polsce, a w 2016 roku został laureatem nagrody Człowiek bez Barier.

Spotkanie z Bawerem Aondo-Akaa odbędzie się w auli Wyższego Seminarium Duchownego (ul. Bożego Ciała 10) w środę 20 listopada. Rozpoczęcie o 18.30.

Bawer Aondo-Akaa obronił doktorat z teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie poświęcony społecznej misji osób niepełnosprawnych. Kilka lat temu ożenił się. Jest koordynatorem regionalnym Fundacji Pro-Prawo do Życia w południowej Polsce i czynnie angażuje się w działania przeciwko aborcji. Bawer od dziecka cierpi na porażenie mózgowe i porusza się na wózku. Jest praktycznie całkowicie sparaliżowany i umarłby bez pomocy drugiego człowieka. Mieszka w Krakowie.

Pomimo barier prowadzi niezwykle aktywne życie. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Pomaga im szukać pracy oraz motywuje do działania. Był koordynatorem Światowych Dni Młodzieży. Rekrutuje wolontariuszy do działalności w rozmaitych inicjatywach społecznych.

W 2016 roku został laureatem nagrody Człowiek bez Barier, za szczególne osiągnięcia na polu aktywności społecznej i za przykład, jaki daje innym.

Organizatorem spotkania z Bawerem Aondo-Akaa jest Fundacja Pro-Prawo do Życia. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama