Nowy numer 15/2024 Archiwum

Iława. Zjazd młodzieży oblackiej NINIWA przejdź do galerii

W zjeździe wzięli udział młodzi z 13 parafii oblackich z całej Polski.

Młodzież z parafii oblackich spotkała się po raz 31. Tym razem przyjechała do Iławy. Spotkanie, którego hasłem były słowa "Szukałem was", odbyło się w parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Przez kolejne 4 dni uczestnicy spotkania zgłębiali nauczanie św. Jana Pawła II, wspólnie modlili się i pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Był także czas na taniec i zabawę.  

- To, co usłyszałam w czasie konferencji, bardzo mi pomogło. Umocniło moją wiarę. Wiele dowiedziałam się o nauczaniu św. Jana Pawła II, a to bardzo ważne. Ze wstydem muszę przyznać, że sądziłam, iż nieźle je znam. Przyjechałam tu i przekonałam się, że tak nie jest – opowiada Karolina. Dodała, że jeszcze jakiś czas temu nie była świadoma, jak ciekawe mogą być takie wydarzenia religijne. W Iławie także bardzo dobrze nauczyła się tańczyć belgijkę.

Zjazd NINIWA w Iławie odbył się po raz 3. Rozpoczął się w piątek i trwał do poniedziałku. Przez ten czas uczestnicy spotkania zamieszkali u rodzin. - Dzięki tej otwartości dzieje się bardzo dużo dobra. Otwartość młodych jest otwartością na Boga. Budujące są te spotkania, będziemy je w sobie nosić – powiedział o. Tomasz Maniura OMI, odpowiedzialny za zjazd, podczas niedzielnej Mszy św., w której młodzi uczestniczyli wspólnie z parafianami.

W zjeździe wzięło udział ponad 350 osób. Młodym towarzyszyli duszpasterze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy