Nowy numer 39/2023 Archiwum

Odnaleźć dobrą ścieżkę

– W tamtym momencie zrozumiałam, że Bóg mnie kocha taką, jaka jestem – mówiła Martyna.

Przygotowania do rekolekcji dla młodzieży „Uwolnij życie”, które odbędą się w hali Widowiskowo-Sportowej w Elblągu, to nie tylko kwestie techniczne, ale i wspólna modlitwa oraz budowanie wspólnoty.

W piątek 8 listopada kilkadziesiąt osób wzięło udział w czuwaniu młodzieży, które odbyło się w kościele Bożego Ciała. Przygotowała je wspólnota Namaszczeni Ogniem, a prowadził Mateusz Gabryś. W programie były m.in. świadectwa, scenka, adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i Eucharystia. W czasie spotkań grup dzielenia młodzi zastanawiali się nad tym, czym kierują się w swoim życiu; co to znaczy, że Jezus jest Drogą; w jaki sposób Jezus kieruje ich życiem.

O swoim nawróceniu opowiedziała Martyna. – Przez 16 lat chodziłam bocznymi ścieżkami, nie tymi, które prowadzą do Pana Boga – mówiła. Jednak dziewczyna miała upartych znajomych. Postanowili, że pojedzie z nimi na spotkanie lednickie. Słowa dotrzymali i Martyna dotarła na Pola Lednickie. Do ok. godziny 15 była przekonana, że to nie dla niej. Później jednak poszła do spowiedzi. I to był czas, który odmienił jej życie. Z rozmowy z kapłanem zapamiętała trzy jego słowa: „Bóg cię kocha”. – W tamtym momencie zrozumiałam, że Bóg mnie kocha taką, jaka jestem, ze wszystkimi wadami i zaletami – wspominała Martyna. Po powrocie do domu w najbliższą niedzielę nastolatka po raz pierwszy poszła na Mszę św., bo tego naprawdę chciała. – Chcę, żebyście zrozumieli, że Drogą jest Pan Jezus, bo On umierając na krzyżu, umarł za nasze grzechy i dzięki temu my możemy być zbawieni. Mój kolega, katechetka, ksiądz, którego spotkałam podczas Lednicy – to osoby, które zaprowadziły mnie na tę dobrą ścieżkę. Po niej idę i dzięki temu jestem wśród was i mogę o tym mówić. Zbliżające się rekolekcje będą dla was okazją, by znaleźć swoją ścieżkę do Pana Boga albo pomóc w tym komuś innemu – przekonywała Martyna.

Rekolekcje dla młodzieży odbywać się będą 26 i 27 oraz 28 i 29 listopada. Równocześnie od 26 do 28 listopada trwać będą rekolekcje dla dorosłych pt. „Uzdrowieni, uwolnieni, posłani”. Poprowadzi je o. Maciej Ziębiec CSsR. Odbywać się będą również w hali, rozpoczęcie o godzinie 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast