Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jak wspinaczka na piękną górę

To nie tylko wsparcie materialne. Wolontariusze drugiemu człowiekowi oddają czas, serce, uśmiech...

Szlachetna Paczka to jeden z największych, ale przede wszystkim jeden z najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

Jej siłą jest to, że darczyńca pomaga konkretnej osobie, rodzinie. Przez 18 lat w działania te włączyło się blisko 4 mln osób, które materialnie wsparły 150 tys. rodzin. Dla wolontariuszy udział w akcji to nie tylko kilka dni poświęconych dla innych, to część życia. Sprawie oddają czas, serce, uśmiech…

– Każdy, kto chce przeżyć spotkanie z Wolontariatem przez wielkie „W”, ma taką szansę w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości. Jest to jakby wspinaczka na piękną górę. Do plecaka trzeba spakować empatię, wytrwałość, otwartość, cierpliwość i radość. Musimy też pamiętać, że nie jesteśmy sami – wymienia Katarzyna Kamińska-Kozioł, wolontariuszka.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama