Nowy numer 21/2020 Archiwum

Zmarł misjonarz z Kwidzyna

Pochodzący z Kwidzyna o. Dariusz Zieliński ze Zgromadzenia Ojców Białych zmarł w wieku 53 lat w Afryce.

Dnia 12 listopada br. zmarł o. Dariusz Zieliński ze Zgromadzenia Ojców Białych. Przeżył 53 lata, w tym 24 lata na misjach w Afryce.

Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie. Także święcenia kapłańskie przyjął w tym mieście 6 lipca 1996 roku z rąk biskupa Andrzeja Śliwińskiego.

Dwa lata później wyjechał na pierwsze swoje misje do Tizi-Ouzou w Algierii. W kolejnych latach posługiwał także w Kolongotomo w Mali i ponownie w Algierii. W latach 2010-14 pracował w animacji misyjno-powołaniowej w Lublinie, a następnie wyjechał ponownie do Mali, gdzie pełnił misje w Bamako i Dyou-Kadiolo. Ostatnie lata pracował w biurze ekonoma Prowincji Afryki Zachodniej w Ouagadougou w Burkina Faso.

Czekamy na informację o pogrzebie, który ma odbyć się w Afryce. Po pogrzebie Msza św. żałobna zostanie odprawiona również w kościele Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama