Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wolontariusze opowiedzieli o Taizé

Do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé zachęcali licealistów z Morąga.

Już 28 grudnia do Wrocławia przybędą młodzi, by wziąć udział w kolejnym Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé. Obecnie wolontariusze tej ekumenicznej wspólnoty wędrują po Polsce i zachęcają kolejne osoby do udziału w nim. W czwartek odwiedzili Morąg. O Taizé uczniom Zespołu Szkół Licealnych opowiedzieli pochodzący z Niemiec Friedemann i z Japonii - Yuto.

Wolontariusze młodym przybliżyli, jak wygląda dzień w czasie spotkania, nie zabrakło również krótkich filmików przybliżających charyzmat wspólnoty.

Wolontariusze zaznaczyli, że spotkania Taizé to również możliwość nawiązania nowych znajomości, w szczególności z osobami z innych krajów. Jest to szansa, żeby przekonać się, że świat nie jest tylko taki, jak go widzimy z naszej perspektywy. Rozmawiając z młodymi reprezentującymi inne część Europy, dzieląc się z nimi doświadczeniami, przekonują, że na świat można patrzeć inaczej, szerzej.  

- Zawsze możemy sobie wyobrażać, jak to spotkanie wygląda, warto jednak na nie pojechać i się o tym przekonać. Poza tym do Wrocławia nie jest daleko. To jest wielka szansa, żeby poznać innych ludzi, zobaczyć, jak pięknie możemy się wspólnie modlić i przekonać się, jak bardzo Pan Bóg nas kocha - powiedział Friedemann.

Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu trwać będzie od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020.

Sprawdź, które parafie diecezji elbląskiej organizują wyjazd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama