Ks. Kancelarczyk o roli młodych w ruchu pro life przejdź do galerii

Tuż po godz. 23 młodzi przeszli ulicami Prabut, śpiewając Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji dzieci nienarodzonych.

W parafii pw. św. Wojciecha w Prabutach odbyło się kolejne czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej. Tym razem poprowadził je ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek ze Szczecina.

- Gdyby nie młodzież w waszym wieku, nie byłoby Bractwa Małych Stópek i wielu uratowanych dzieci - powiedział ks. Tomasz.

Młodzież ma szalone pomysły i dzięki temu powstają szalone dzieła. Jednym z nich był Marsz dla Życia. Gdy po raz pierwszy w Szczecinie za jego przygotowanie odpowiadali ks. Kancelarczyk i młodzież, na ulice miasta wyszło ponad 2 tys. osób. Przygotowujący go byli tam jako pierwsi, zabrali ze sobą plakaty i megafony, by móc zaprosić do udziału w wydarzeniu jak najwięcej osób.

- Żeby ratować życie, trzeba doświadczyć jego świętości - zaznaczył kapłan.

By wytłumaczyć, jak doświadczyć świętości życia, ks. Tomasz podzielił się swoim świadectwem. Opowiedział o pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i zaangażowaniu we wspólnotę Wiara i Światło. Zaznaczył, że ważne jest nie tylko uznanie godności osób z niepełnosprawnością intelektualną, ale zobaczenie ich pełni człowieczeństwa.

- Bez tych osób ja nie organizowałbym Marszu dla Życia, bo na pewno nie widziałbym potrzeby robienia czegoś takiego. Bez osób z niepełnosprawnością intelektualną nie zaangażowałbym się z taką mocą w działalność Fundacji Małych Stópek - mówił ks. Kancelarczyk.

Podsumowując konferencję, kapłan wyraził nadzieję, że będzie ona przyczynkiem do tego, by wchodzić w relacje z osobami z niepełnosprawnością. - Chodzi o to, by być zadziwionym tym, że spotykamy człowieka nie dla tego, że jest on piękny, zdrowy i możemy coś dzięki temu zyskać. Spotykamy go po prostu dlatego, że odkrywamy w nim człowieka - wyjaśnił.

Młodzi w Prabutach spotkali się w kościele pw. św. Andrzeja, gdzie wysłuchali katechezy, uczestniczyli w grupach dzielenia, trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu i przystąpili do spowiedzi. Po wspólnej agapie przeszli do katedry pw. św. Wojciecha. Idąc, modlili się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji dzieci nienarodzonych.

Kulminacyjnym punktem czuwania była Eucharystia. W czasie Mszy św. młodzi przekazali ks. Kancelarczykowi dary, które będą służyć życiu, czyli pieluchy i kosmetyki dla niemowląt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..