Nowy numer 20/2024 Archiwum

Posłuchaj o niezwykłym camino

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na opowieść o niezwykłym Camino Mozarabe.

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na spotkanie z Kazimierzem Filipem, który w tym roku wędrował wyjątkową odnogą drogi św. Jakuba, a mianowicie szlakiem Camino Mozarabe.

Jest to szlak przebiegający przez południe Hiszpanii. Wiedzie śladem starożytnego traktu rzymskiego oraz średniowiecznych dróg i ścieżek, które służyły do przepędzania bydła. Spotkamy tu wiele mostów z okresu rzymskiego i średniowiecza - służących do dziś, a także wiele innych wspaniałych budowli z różnych epok. Jest to górzysty szlak o dużym zróżnicowaniu terenu. Po drodze trudno o źródełka czy krany z wodą do picia, a więc zapas wody należy zawsze nosić ze sobą. Rzadko trafiają się też wioski.

A skąd wzięła się ta tajemnicza nazwa Camino Mozarabe? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy będzie można dowiedzieć się, przybywając do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu 20 listopada na godz. 18.

Tym spotkaniem Klub kontynuuje realizację przedsięwzięć, których celem jest promowanie Pomorskiej Drogi św. Jakuba, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka biegnącego przez teren województwa warmińsko-mazurskiego, tj. od Braniewa przez Frombork, Tolkmicko, Elbląg do Kępek Wlk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy