Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zbliżają się do Chrystusa

Tego dnia dziękowano wszystkim, którzy tworzyli parafię i nadal ją tworzą.

Biskup Wojciech Skibicki przewodniczył uroczystościom 1. rocznicy konsekracji kościoła św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu, które odbyły się 17 listopada. – Jest to dziś ważne wydarzenie dla całej parafii. Ale nie chodzi w nim tylko o budowlę, o gmach wzniesiony trudem parafian, lecz o całą żywą wspólnotę tego lokalnego Kościoła – mówił w homilii biskup Skibicki. Jak podkreślał, o tym, czy dana parafia jest żywa, nie decyduje to, jak wygląda budynek świątyni, ale właśnie ludzie, którzy ją tworzą. Wskazywał na dużą liczbę i różnorodność wspólnot, które istnieją i działają w parafii popularnie zwanej „Nad Jarem”.

Wymieniał m.in. Liturgiczną Służbę Ołtarza, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, Scholę Rafael, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, parafialny zespół muzyczny czy grupę „Siłownia”. Wskazywał na propozycję rozwoju dla małżeństw i rodzin w grupach takich jak Domowy Kościół czy Arka Rodzin, podkreślał rolę Bractwa Szkaplerznego, Żywego Różańca, Apostolatu Margaretka i wielu innych. – Wymieniam te wszystkie grupy, abyśmy nie zapominali, że żywa wspólnota Kościoła, żywa parafia tym się właśnie charakteryzuje, że są w niej obecne różne osoby, które w życie Kościoła się włączają i chcą przez to zbliżać się do Chrystusa – podkreślał kaznodzieja. Oprawę muzyczną zapewnił chór żeński Cantata z Morąga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama