Nowy numer 22/2020 Archiwum

Modlitwa i świadectwo

Młodzież spotkała się z wolontariuszami z Niemiec i Japonii.

Zbliża się Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Wolontariusze ekumenicznej wspólnoty wędrują po Polsce i zachęcają młodych do udziału w zjeździe. W czwartek 14 listopada zawitali do Morąga. O Taizé opowiedzieli pochodzący z Niemiec Friedemann i Yuto z Japonii. Wolontariusze przybliżyli uczniom Zespołu Szkół Licealnych, jak wygląda dzień w czasie spotkania. Nie zabrakło również krótkich filmików o charyzmacie wspólnoty. Goście zaznaczyli, że spotkania Taizé to również możliwość nawiązania nowych znajomości, w szczególności z osobami z innych krajów.

Jest to szansa na przekonanie się, że świat nie jest tylko taki, jak go widzimy my. Uczymy się spoglądać inaczej, szerzej. – Zawsze możemy sobie wyobrażać, jak to spotkanie wygląda. Warto jednak pojechać i się o tym przekonać. Poza tym do Wrocławia nie jest daleko! To jest wielka szansa, żeby poznać innych ludzi, zobaczyć, jak pięknie możemy się wspólnie modlić, i przekonać się, jak bardzo Pan Bóg nas kocha – powiedział Friedemann.

Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu odbywać się będzie od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 r. Informacje o wyjeździe z naszej diecezji dostępne na stronie: mdelblag.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama