Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wspólne wyróżnienie

Prezentacja nowego statutu, wręczenie medalu „Za dzieło apostolstwa”, konferencja i Msza św. – to najważniejsze punkty świętowania.

Medal „Za dzieło apostolstwa”, przyznawany przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej, otrzymał Jerzy Rogalski, były prezes AK w naszej diecezji.

– Cieszę się bardzo z tego wyróżnienia. I choć jest ono imiennie adresowane do mnie, to jednak uważam, że jest to medal dla całej Akcji Katolickiej Diecezji Elbląskiej – mówił podczas spotkania pan Jerzy. Uczestnicy spotkania 23 listopada wysłuchali też konferencji bp. Wojciecha Skibickiego pt. „Nawrócenie – uzdrowieniem człowieka”. – Pierwszym krokiem do uzdrowienia jest uznanie swojej choroby. Ktoś, kto uważa się za zdrowego, nie będzie przecież szukał pomocy lekarza – mówił bp Skibicki.

– A chorobą duszy jest grzech. To on niszczy od wewnątrz człowieka i niszczy też ludzi wokół. Grzech promieniuje na innych. Jest jak infekcja, która rozsiewa zło – podkreślał. Kapłan zwrócił uwagę, że często próbujemy poradzić sobie z takim problemem na własną rękę. – Chcemy się „zbawić po ludzku” i mamy na to mnóstwo metod, lecz one niestety nie są skuteczne. Często zamiast leczyć, jeszcze pogłębiają nasze rany – mówił. – Tylko Jezus może uleczyć nasze wszystkie rany i choroby. Pan Bóg wzywa cię do pojednania i uzdrawia twoje życie – podkreślał kaznodzieja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama