Nowy numer 39/2023 Archiwum

Przez granice ludzkich serc

– Dar męstwa pozwala przyznać, że Jezus jest Panem, nawet w najtrudniejszych momentach – przypomina bp Skibicki.

W czasie tegorocznych uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata biskup pomocniczy diecezji elbląskiej Wojciech Skibicki gościł w parafii św. Floriana w Elblągu.

– Uroczystość Chrystusa Króla zachęca nas, abyśmy popatrzyli na siebie jako na tych, którzy chcą służyć Chrystusowi – mówił w homilii. Zwrócił uwagę, że dziś na świecie istnieją wprawdzie monarchie, ale rządzący w nich królowie mają raczej funkcję reprezentacyjną niż rzeczywistą władzę.

– Dzisiejsza Ewangelia mówi, że Jezus jest królem, ale Jego królestwo nie jest z tego świata. Nie znajdziemy żadnych atlasów historycznych czy geograficznych, które wyrysowywałyby granice królestwa Bożego. Są one wprawdzie dokładnie wytyczone, ale przebiegają przez obszary ludzkich serc – dodał. Oznacza to – jak mówił – że im więcej my sami oddamy naszego serca Chrystusowi, tym większy będzie obszar Jego królestwa.

– Musimy więc stale powtarzać, że Jezus jest naszym Panem. Przyznawać się do Niego nawet w sytuacjach, kiedy nie jest to łatwe – przypomniał. W czasie uroczystości biskup udzielił również sakramentu bierzmowania parafialnej młodzieży. Zwracając się do przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, wyjaśnił, że ma on im dopomóc w tym, by lepiej służyć Panu Jezusowi. – Otrzymacie w nim dziś bowiem wszystkie dary Ducha Świętego. A jednym z nich jest męstwo. Dbajcie o ten dar, a będziecie umieli przyznać się do tego, że Jezus jest waszym królem nawet w najtrudniejszych momentach – apelował. Bierzmowanie w parafii św. Floriana w Elblągu 24 listopada przyjęło 16 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast