Nowy numer 21/2020 Archiwum

Uroczystości pogrzebowe ks. Rodzewicza przejdź do galerii

Msza św. pogrzebowa ks. kan. Wiesława Rodzewicza sprawowana była w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Stagniewie.

W czasie czytań mszalnych szczególnie wybrzmiały dziś słowa, które Pan Jezus skierował do swoich uczniów: "Tam, gdzie ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś mi służy, uczci go mój Ojciec". - Wybraliśmy te czytania, gdyż właśnie wczoraj rozpoczęliśmy okres Adwentu. A życie księdza Wiesława nie było czym innym, jak właśnie Adwentem - mówił w homilii bp Józef Wysocki.

Jak zwracał uwagę, Adwent jest oczekiwaniem na spotkanie z Panem Jezusem. - Ks. Rodzewicz nie żył dla siebie, ale ofiarowywał siebie innym. Pokazywał im Chrystusa. Bo nikt z nas nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie - mówił bp Wysocki. - Ksiądz Wiesław był wierny Bogu. Dziś dziękujemy za całe jego życie, jego posługę, zaangażowanie, za umiłowanie wspólnoty Kościoła i służbę w misji Kościoła - dodawał.

W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział rodzina księdza kanonika, przyjaciele, parafianie oraz kapłani. Ks. Wiesław Rodzewicz spoczął na cmentarzu komunalnym Dębica w Elblągu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama