Nowy numer 38/2023 Archiwum

Św. Jan Paweł II - misjonarz świata

Uczniowie szkół podstawowych rozpoczęli przygotowania do Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Elbląskiej.

W tym roku Konkurs Wiedzy Religijnej Diecezji Elbląskiej ogłoszono po raz 24., a jego temat brzmi: "Św. Jan Paweł II - misjonarz świata".

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Podobnie, jak w minionych latach, najmłodsze dzieci przygotują prace plastyczne. Uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII mogą wziąć udział w konkursie wiedzy. Młodzieży z klas IV-VIII organizatorzy zaproponowali także przygotowanie montażu słowno-muzycznego oraz prezentacji multimedialnej. W konkursie mogą wziąć udział także katecheci. Ich zadaniem jest przygotowania scenariusza lekcji.

Uczniowie biorący udział w konkursie wiedzy 25 lutego rozwiążą test w ramach etapu szkolnego, a 26 marca - diecezjalnego.

Celem konkursu jest zapoznanie młodzieży z historią życia i pontyfikatu Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II, a także uświadomienie jej, jak istotnym elementem pontyfikatu papieża Polaka była działalność misyjna Kościoła. Wydarzenie to jest również okazją do promowania zdolnych uczniów.

Organizatorami konkursu są Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Elbląskiej oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej - wnk.elblag.opoka.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast