Nowy numer 48/2023 Archiwum

To przedstawienie może zaskoczyć przejdź do galerii

Jego scenariusz powstał na podstawie "Opowieści wigilijnej".

W II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu trwają przygotowania do jasełek. W tym roku młodzież wybrała „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa, na podstawie, której powstał scenariusz.  

Napisał go Joachim Szemioto z klasy III e. Dialogi ułożył w taki sposób, by się rymowały. - Ta wersja różni się od oryginału, jest satyryczna. Lubię przerabiać różne teksty w taki sposób, by się rymowały - opowiada licealista.

- „Opowieść wigilijna” uczy nas, że zawsze warto pomagać innym, a bycie samolubnym po prostu się nie opłaca - kontynuuje Joachim.

Do odegrania roli Scrooge'a przygotowuje się Maciej Andrzejewski. - Scenariusz nie zaskoczył mnie. Pisał go Joachim, kolega z klasy, wiedziałem więc czego mogę się spodziewać, czyli wielu trochę dziwacznych i nie zawsze związanych z tematem wstawek. Wiadomo, jest to szkolne przedstawienie, a więc można do niego podejść na luzie - opowiada.

Licealistom pomaga ks. Marek Piedziewicz. Przypomina, że w szkole, każdego roku przygotowywane są jasełka, jednak tegoroczne przedstawienie, to autorski pomysł młodzieży. - Co ciekawe, to jest klasa maturalna, mają wiele pracy, a bardzo chętnie się w to włączyli - mówi ks. Marek.

Uczniowie zajęli się wszystkimi elementami przedsięwzięcia, od napisania wspomnianego już scenariusza, przez przygotowanie scenografii i wyszukanie multimediów.

- Ten scenariusz jest bardzo ciekawy, bo to uwspółcześniona i żartobliwa wersja „Opowieści wigilijnej”. Nawet nie podejrzewałem, że uczniowie są tak utalentowani i potrafią takie rzeczy przygotować - zaznacza ks. Marek.

Koledzy i koleżanki uczniów klasy III e przedstawienie obejrzą w piątek 20 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy