Nowy numer 38/2023 Archiwum

O miłości do samego siebie

W grudniowym czuwaniu młodzieży diecezji elbląskiej wzięło udział ok. 250 osób.

Poprowadził je ks. Piotr Olechowski, duszpasterz młodzieży dekanatu Miłomłyn, który w czasie konferencji skupił się na zagadnieniu miłości do siebie samego, płynącej z przyjęcia miłości Bożej. – Bardzo często próbujemy zmienić w sobie wiele rzeczy od zaraz – zwrócił uwagę kapłan. Człowiek, podejmując pracę nad sobą, nierzadko zaczyna zajmować się wszystkim jednocześnie. Nie koncentruje się na jednej, najważniejszej sprawie, rzeczy, której nie lubi w sobie najbardziej, grzechu. – To powoduje, że bardzo szybko rezygnuje, bo nie widzi efektów – tłumaczył.

Nikt jednak nie powinien oczekiwać, że te efekty zobaczy za chwilę. – Bóg nie zmienia człowieka jak za dotknięciem magicznej różdżki. Bóg człowieka kształtuje, szlifuje jak diament. Diament jest najtwardszym pierwiastkiem na ziemi i nie da się go się wyszlifować w bardzo krótkim czasie. To musi trwać, tak samo Bóg czyni z nami – zaznaczył duszpasterz.

W dalszej części konferencji kapłan mówił, że dla Jezusa nie ma znaczenia wygląd zewnętrzny człowieka. – Dla Niego superważne jest to, jak ty wyglądasz w środku. I On w ten sposób chce popatrzeć na ciebie. Nie przez pryzmat twoich zewnętrznych przymiotów, tylko przez to, jaki jesteś wewnątrz. I o tym Pan Jezus mówi w czasie sakramentu pokuty i pojednania. Właśnie wtedy Jezus człowieka podnosi i „składa”. Pozwala mu doświadczyć swojej miłości, a jeżeli człowiek jej doświadczy, to tą miłością może obdarzyć siebie – podkreślił ks. Piotr.

W czasie kilkugodzinnego czuwania młodzi wysłuchali konferencji, trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu, przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. Nie zabrakło wspólnego śpiewu, był również czas na rozmowy w czasie grup dzielenia i posiłku. Kulminacyjnym punktem modlitewnego spotkania była Msza św.

Czuwanie odbyło się 13 grudnia w parafii pw. bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast