Nowy numer 04/2020 Archiwum

Betlejemskie Światło Pokoju

Harcerze przekażą "światło, które daje moc".

W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu zostanie przekazane Betlejemskie Światło Pokoju, które z Zakopanego przywieźli harcerze Hufca Elbląg ZHP.

Sztafeta światła zaczyna się w mieście, w którym urodził się Jezus Chrystus, czyli Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień, od którego odpala się malutką świeczkę. Płomień okrąża cały świat, jako znak pokoju i symbol pojednania między narodami.

Betlejemskie Światło Pokoju

Do Polski Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dzięki słowackim skautom, którzy w minioną niedzielę przekazali je naszym harcerzom.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: "Światło, które daje moc".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama