Nowy numer 15/2024 Archiwum

Alfabet 2019

Najważniejsze wydarzenia w diecezji elbląskiej w minionym roku ułożone w kolejności alfabetycznej.

A jak Akcja Katolicka

Podczas diecezjalnego spotkania Akcji Katolickiej jej członkowie w tym roku mogli cieszyć z przyznania wyjątkowego wyróżnienia. Krajowy Instytut Akcji Katolickiej przyznał medal "Za dzieło apostolstwa" Jerzemu Rogalskiemu, byłemu prezesowi AK w diecezji elbląskiej. – Choć wyróżnieni jest imiennie adresowane do mnie, to jednak uważam, że jest to medal dla całej Akcji Katolickiej diecezji elbląskiej – mówił podczas spotkania pan Jerzy.

Alfabet 2019

B jak biskup

14 lutego ogłoszono decyzję papieża Franciszka o przyznaniu nominacji biskupiej dla ks. Wojciecha Skibickiego. Święcenia biskupie ks. Skibickiego odbyły się 6 kwietnia w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. W uroczystościach wzięły udział tłumy wiernych z diecezji, kilkuset kapłanów i osób życia konsekrowanego oraz biskupi.

Alfabet 2019

C jak czuwanie

Jak co roku tuż przed egzaminem dojrzałości maturzyści z diecezji elbląskiej uczestniczyli w czuwaniu na Jasnej Górze. Wspólnie z uczniami modlili się bp Jacek Jezierski i bp Wojciech Skibicki. Modlitwy młodzieży o wspomożenie Matki Bożej podczas najważniejszych testów w ich życiu odbyły się w nocy z 22 na 23 lutego.

Alfabet 2019

D jak Droga Krzyżowa

Ponad 5 tysięcy osób wzięło udział w dorocznej Drodze Krzyżowej ulicami Elbląga. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotował ks. Dariusz Paszkowski, proboszcz parafii pw. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu. W ubiegłorocznym nabożeństwie szczególnie modliliśmy się za nasze rodziny i bliskich.

Alfabet 2019

E jak ekstremalna

Ekstremalna Droga Krzyżowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przeżywanie męki Pańskiej w nocy, chłodzie i podczas trudnego marszu odbywa się w co raz to nowych miastach. W tym roku w diecezji elbląskiej do Elbląga, Kwidzyna, Morąga i Prabut dołączyła także Iława.

Alfabet 2019


Pozostałe litery naszego alfabetu w noworocznym "Gościu Elbląskim" na 5 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy