Nowy numer 04/2020 Archiwum

Brewiarz do słuchania

Serwis ten powstał z myślą o wszystkich, którzy modlą się słowami Liturgii Godzin, a mają problemy zdrowotne i nie są w stanie odczytać tekstu z brewiarza.

Użytkownicy serwisu internetowego liturgia-godzin-mp3.pl mogą również wspólnie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia i na różańcu.

- Wszystko zaczęło się, gdy jeden z księży poważnie zachorował. Gdy leżał w szpitalu, nie miał siły, by utrzymać w rękach brewiarz. Wtedy zacząłem nagrywać dla niego kolejne modlitwy dnia, on słuchał i wraz ze mną się modlił - mówi ks. Piotr Sasuła, twórca projektu.

Strona internetowa i aplikacja na system Android działają już prawie od roku. Uzupełniane są na bieżąco. Budową strony i aplikacji zajęli się siostrzeniec ks. Piotra Kacper Gwóźdź oraz jego kolega Kacper Kukuła. Jak to bywa przy takich projektach, wymagają one wciąż udoskonaleń, ale na to niestety potrzeba dużo czasu i znacznych środków finansowych.

- Moim celem jest nagranie wszystkich godzin z modlitw brewiarzowych: Jutrzni, Godziny czytań, Nieszporów. Chciałbym je bezpłatnie udostępniać każdemu, kto chciałby je wykorzystywać zwłaszcza w innych aplikacjach, w radiach katolickich oraz portalach internetowych. Ważne, żeby coraz więcej ludzi się modliło i miało ku temu wszystkie dostępne możliwości - podsumowuje ks. Piotr.

Brewiarz do słuchania   Budową strony i tworzeniem aplikacji zajęli się Kacper Gwóźdź i Kacper Kukuła. arch. ks. P. Sasuła
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Rachel6
    02.01.2020 13:28
    To ma pomoc w rozpowszechnieniu modlitwy brewiarzowej? I tak wielu - nawet - wybitnie zdrowych woli odmowic z telefonu. To teraz pojdziemy krok dalej i będziemy siedzieć w kaplicy np ze sluchawkami na uszach? Rozumiem wyjatki. Sytuacje ekstremalne. Sama mam poważne utrudnienia z powodu pogarszajacego stanu zdrowia. Jednak, ile bede mogla, wole wersje papierowa. Telefon itp sluzy nam do innych rzeczy. Więc wole, skupic się na wlasciwej relacji z Osobą - Bogiem. Bez myslenia np ktos oddzwoni, czy odpisze... Na dluzsza mete, obecne nowinku oddalaja od Boga. Braknie ascezy.
    doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama