Nowy numer 38/2023 Archiwum

Brewiarz do słuchania

Serwis ten powstał z myślą o wszystkich, którzy modlą się słowami Liturgii Godzin, a mają problemy zdrowotne i nie są w stanie odczytać tekstu z brewiarza.

Użytkownicy serwisu internetowego liturgia-godzin-mp3.pl mogą również wspólnie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia i na różańcu.

- Wszystko zaczęło się, gdy jeden z księży poważnie zachorował. Gdy leżał w szpitalu, nie miał siły, by utrzymać w rękach brewiarz. Wtedy zacząłem nagrywać dla niego kolejne modlitwy dnia, on słuchał i wraz ze mną się modlił - mówi ks. Piotr Sasuła, twórca projektu.

Strona internetowa i aplikacja na system Android działają już prawie od roku. Uzupełniane są na bieżąco. Budową strony i aplikacji zajęli się siostrzeniec ks. Piotra Kacper Gwóźdź oraz jego kolega Kacper Kukuła. Jak to bywa przy takich projektach, wymagają one wciąż udoskonaleń, ale na to niestety potrzeba dużo czasu i znacznych środków finansowych.

- Moim celem jest nagranie wszystkich godzin z modlitw brewiarzowych: Jutrzni, Godziny czytań, Nieszporów. Chciałbym je bezpłatnie udostępniać każdemu, kto chciałby je wykorzystywać zwłaszcza w innych aplikacjach, w radiach katolickich oraz portalach internetowych. Ważne, żeby coraz więcej ludzi się modliło i miało ku temu wszystkie dostępne możliwości - podsumowuje ks. Piotr.

Brewiarz do słuchania   Budową strony i tworzeniem aplikacji zajęli się Kacper Gwóźdź i Kacper Kukuła. arch. ks. P. Sasuła
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast