Nowy numer 04/2020 Archiwum

Byliśmy we Wrocławiu przejdź do galerii

Ponad 100 osób z diecezji elbląskiej wzięło udział w Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé we Wrocławiu.

Przez kolejne dni młodzi współtworzyli międzynarodową wspólnotę, która modliła się w ekumenicznym duchu. Spotkanie to było także okazją do wysłuchania ciekawych konferencji i poznania rówieśników z całej Europy. Był również czas, by zwiedzić Wrocław.

Wiele osób z diecezji elbląskiej w spotkaniu w duchu Taizé uczestniczyło po raz pierwszy. Pozytywnie zaskoczyło ich to, że byli częścią prawdziwej wspólnoty.  Chrześcijanie czas ten przeżywali w zgodzie, nie było żadnych podziałów.  - Myślałem, że pojawią się jakieś nieporozumienia, docinki, ale tam naprawdę było widać jedność wiary - mówi Mikołaj.

Z Wrocławia młodzi mają wiele pięknych wspomnień. O jednym z nich opowiadają Ania i Faustyna. - Byłyśmy w Hali Stulecia i czekałyśmy na wieczorną modlitwę. W pewnym momencie podszedł do nas Ignacy z Litwy. Pokazał nam swój notatnik w telefonie. Miał w nim zapisane jedno zdanie, przetłumaczone na wiele języków - „Jesteś najpiękniejsza”. To było bardzo urocze - wspominają dziewczyny. 

Europejskie Spotkanie Młodych Taizé trwało od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama