Te nagrania już pomogły.
Serwis internetowy liturgia-godzin-mp3.pl powstał przede wszystkim z myślą o kapłanach, braciach i siostrach zakonnych oraz wszystkich, którzy każdego dnia modlą się słowami liturgii godzin, a mają problemy zdrowotne i nie są w stanie odczytać tekstu z brewiarza.
Użytkownicy serwisu wspólnie modlić mogą się także Koronką do Bożego Miłosierdzia i na Różańcu. – Wszystko zaczęło się, gdy jeden z księży poważnie zachorował. Gdy leżał w szpitalu nie miał siły, by utrzymać brewiarz. Wtedy zacząłem nagrywać dla niego kolejne modlitwy dnia, on słuchał i wraz ze mną się modlił – mówi ks. Piotr Sasuła, twórca projektu.
Strona internetowa i aplikacja na system Android działają już prawie od roku. Uzupełniane są na bieżąco. Budową strony i aplikacji zajęli się siostrzeniec ks. Piotra Kacper Gwóźdź oraz jego kolega Kacper Kukuła. Jak to bywa przy takich projektach, konieczne są wciąż udoskonalenia, ale na to niestety potrzeba dużo czasu i znacznych pieniędzy. Z tygodnia na tydzień dołączają kolejni użytkownicy serwisu. Bywa, że pierwsze z ponad 300 osób rozpoczynających dzień modlitwą brewiarzową – jutrznię wraz z ks. Piotrem za pomocą serwisu odmawiają już o 4 rano. Czasami do twórcy serwisu docierają także informacje od osób, które miały problemy z modlitwą. Włączali jednak ten dźwięk – słuchali, odmawiali. To im pomagało.
– Moim celem jest nagranie wszystkich godzin z modlitw brewiarzowych: jutrzni, godziny czytań, nieszporów... Chciałbym je bezpłatnie udostępniać każdemu, kto chciałby je wykorzystywać zwłaszcza w innych aplikacjach, w radiach katolickich oraz portalach internetowych. Ważne, żeby coraz więcej ludzi się modliło i miało ku temu wszystkie dostępne możliwości – podsumowuje ks. Piotr.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się