Nowy numer 39/2023 Archiwum

Droga ku wspólnocie

Czego potrzeba, żeby być prawdziwym, gorliwym, rzeczywistym chrześcijaninem?

Warsztaty dla osób chcących prowadzić kursy Alpha dla młodzieży odbyły się w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu.

Ich organizatorami byli ojcowie redemptoryści oraz Centrum Nowej Ewangelizacji diecezji elbląskiej. Spotkanie poprowadzili młodzi związani ze wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną Obfite Odkupienie i duszpasterstwem akademickim redemptorystów we Wrocławiu. Młodzież przyjechała do Elbląga na zaproszenie o. Mariusza Simonicza CSsR, proboszcza parafii pw. MB Królowej Polski.

Organizatorzy są przekonani, że kurs Alpha dla młodzieży może być dobrym początkiem, by włączyć młodych w życie Kościoła oraz zainicjować powstawanie nowych wspólnot. Kurs ma pokazać wartość i atrakcyjność wiary, to, że chrześcijaństwo odpowiada na wiele pytań, które stawia sobie człowiek. – Dziś by być prawdziwym, gorliwym, rzeczywistym chrześcijaninem, potrzebujemy wspólnoty, w której się umacniamy. Myślę, że Alpha prowadzi do decyzji, by wstąpić do wspólnoty – mówił o. Mariusz.

Alphę mogą prowadzić osoby, które już wcześniej same w niej uczestniczyły. Jest ona skierowana zarówno do ateistów, osób, które aktualnie nie uczestniczą we Mszach św., jak również do wierzących praktykujących, którzy chcą „odświeżyć” podstawy swojej wiary. Jest to 11 interaktywnych spotkań, które opierają się na gościnności, wymianie poglądów i modlitwie, a składają z trzech części – posiłku, wykładu i dyskusji w małych grupach. Często wobec kursów Apha można usłyszeć wiele zarzutów, m.in. że prowadzą one do protestantyzacji Kościoła. Swoją opinią w tej kwestii podzielił się w czasie warsztatów o. Mariusz.

– Nie spotkałem się z tym, by ktoś, kto przyszedł na Alphę, odszedł z Kościoła katolickiego. Przeciwnie – do Kościoła wrócił. To bardzo ważne – powiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast