Nowy numer 07/2020 Archiwum

On żyje i chce, abyś żył!

To propozycja dla tych, którzy ferie chcą spędzić... w murach Wyższego Seminarium Duchownego.

Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn, którzy pragną rozeznać swoje życiowe powołanie, do udziału w rekolekcjach.

Najbliższe odbywać się będą pod hasłem: „On żyje i chce, abyś żył!”. Będzie to czas przybliżający rekolektantom tajemnicę Eucharystii, gdzie nieustannie jest żywy i dający życie Chrystus.

– Pochylimy się także nad adhortacją papieża Franciszka „Christus vivit”, która podsumowuje synod o młodzieży. Będziemy starali się odkryć to, co papież chce przekazać dzisiaj młodemu człowiekowi – mówi ks. Sławomir Milde, delegat biskupa elbląskiego ds. powołań. Udział w rekolekcjach to również czas nawiązania nowych znajomości oraz możliwość, by dowiedzieć się, jak wygląda WSD. – W czasie rekolekcji można po pierwsze odpocząć, a po drugie spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. To moment, w którym można zacząć odbudowywać – pielęgnować – swoją relację z Panem Jezusem – kontynuuje ks. Sławomir.

Rekolekcje powołaniowe trwać będą od 1 do 5 lutego. Zapisy chętnych, by wziąć udział w rekolekcjach trwają do 28 stycznia (kolopowolaniowe@gmail.com). W mailu należy podać: imię i nazwisko, rok urodzenia, rodzaj szkoły, do której uczęszcza zgłaszający się, adres oraz wezwanie parafii. Na rekolekcje zabrać należy: notatnik, długopis, Pismo Święte, śpiwór (dobrowolnie), strój sportowy oraz rzeczy osobiste. Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 50 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama