Nowy numer 07/2020 Archiwum

Bp Jezierski: Ekumenizm jest wyrazem wierności Jezusowi Chrystusowi

"Ekumenizm wymaga otwartości i życzliwości wobec innych bez kompleksu wobec własnej tradycji duchowej i swego Kościoła" - napisał bp Jacek Jezierski w liście na niedzielę 19 stycznia.

Dziś w Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W związku z tym wydarzeniem bp Jezierski wystosował do diecezjan specjalny list.

"Ekumenizm polega na szacunku wobec innych Kościołów i wspólnot. Rezygnuje z walki pomiędzy wyznaniami, konfrontacji, konkurowania z innymi czy też zabiegów o tzw. transfery z wyznania do wyznania" - czytamy w liście.

W dalszej części biskup elbląski zwrócił uwagę, że dążenie ekumeniczne jest procesem i wymaga czasu. Nie da się bowiem przezwyciężyć natychmiast narosłych przez stulecia konfliktów, zaszłości, uprzedzeń i stereotypów.

Cały list biskupa elbląskiego na niedzielę 19 stycznia 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama