Nowy numer 07/2020 Archiwum

Szkoła Modlitwy Słowem Bożym

Styczniowa Szkoła Modlitwy Słowem Bożym w Elblągu poświęcona była św. Marii Magdalenie.

Około 30 osób wzięło udział w pierwszej tegorocznej Szkole Modlitwy Słowem Bożym. Ta jednodniowa medytacja nad Pismem Świętym odbyła się dziś w kościele Bożego Ciała w Elblągu.

- Szkoła Modlitwy Słowem Bożym to spotkania, które odbywają się cyklicznie. Ale każde z nich jest samodzielnym, zamkniętym modułem poświęconym jednemu zagadnieniu czy też postaci biblijnej - wyjaśnia ks. Grzegorz Puchalski, dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji, organizatora spotkania.

Styczniowa szkoła poświęcona była postaci św. Marii Magdaleny. - Uważam, że warto poznać tę osobę, która była umiłowaną uczennicą Pana Jezusa - mówi Marzena. Jak podkreśla, to dzisiejsze spotkanie jest okazją do bliższego poznania tej świętej, o której tak naprawdę wiemy niewiele. - Przylgnęło do niej na przestrzeni dziejów tak wiele fałszywych wizerunków, o których na kartach Ewangelii nie ma najmniejszej wzmianki - zauważa.

Szkoła Modlitwy Słowem Bożym jest otwarta na wszystkich chętnych. - Przychodzą do nas osoby, które już formują się w innych wspólnotach, ale także takie, które - zaintrygowane, jak to jest modlić się słowem Bożym - przyszły po raz pierwszy. Zachęcamy więc do poznania tego rodzaju modlitwy - zaprasza ks. Grzegorz.

Szkoła Modlitwy Słowem Bożym   Elbląg, 18.01. Szkoła Modlitwy Słowem Bożym. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama