Nowy numer 09/2024 Archiwum

Oaza modlitwy w Jeziornej Osadzie przejdź do galerii

Młodzi wspólnie modlą się, bawią i uczą śpiewać.

Oazowe rekolekcje ewangelizacyjne w ośrodku Jeziorna Osada w Gnojewie k. Malborka rozpoczęły 19 stycznia. Bierze w nich udział 45 osób, głównie uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej. Towarzyszą im animatorzy i ks. Krzysztof Kaoka, moderator.

Oazowicze dzień rozpoczynają o 7.30. Pierwszy punkt w planie dnia to modlitwa poranna, kolejny - śniadanie. Później nauka śpiewu, spotkania w grupach dzielenia  i przygotowanie do Eucharystii. Godzina 12 - Msza św. Następnie obiad i zajęcia popołudniowe, np. wspólny spacer albo gra w piłkę. Później kolejne spotkania w grupach dzielenia i kolacja. Ostatni punkt dnia - nabożeństwo albo pogodny wieczór.

- Na oazie czas bardzo szybko płynie. Tu jest jak w domu - mówi Patryk. Większość osób, która tegoroczne ferie zdecydowała się wykorzystać na rozwój duchowy, już się znała. Spotkali się w czasie wcześniejszych, podobnych rekolekcji. Pozostali nie potrzebowali wiele czasu, by nawiązać nowe znajomości. - Tu jest super - mówią Karolina i Małgosia.

Dla Zosi były to kolejne rekolekcje oazowe. - Wracam na nie, bo bardzo mi się podoba sposób w jaki mogę tu spędzić czas, ludzie są mili i panuje świetna atmosfera. Najważniejsza jest dla mnie adoracja Najświętszego Sakramentu, to co przeżywam w tym czasie. Mogę wszystko spokojnie przemyśleć, porozmawiać z Panem Bogiem. To są niesamowite emocje - zaznacza Zosia.

Oazowicze jedynie dwa razy w ciągu dnia mają dostęp do swoich telefonów komórkowych, w południe i wieczorem. - Tutaj tak naprawdę nie mamy czasu na to, żeby zajmować się telefonem. Kiedy nie mamy zaplanowanych zajęć, każdy chce się spotkać z przyjaciółmi, porozmawiać - wymienia Patryk. - Po powrocie do domu będę chciała utrzymać tę praktykę - mniej czasu w ciągu dnia bawić się telefonem. A jak będzie to naprawdę wyglądać? Okaże się - mówi Zosia.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy