Nowy numer 07/2020 Archiwum

Bp Jezierski: Zachęcam do lektury Pisma Świętego

"Aby lepiej poznać Jezusa Chrystusa i Bożą myśl wobec ludzi oraz każdego z nas, trzeba sięgać po Pismo Święte" - napisał bp Jacek Jezierski w liście do diecezjan na niedzielę 26 stycznia.

Niedzielę tę papież Franciszek ustanowił Niedzielą Słowa Bożego.

"Ojciec Święty Franciszek prosi nas, abyśmy konsekwentnie wracali do źródeł naszej wiary i religijności, tzn. do Biblii i do Ewangelii. Pismo Święte zostało przełożone prawie na wszystkie języki świata, ale nadal pozostaje księgą mało znaną i często niezrozumianą. A przecież, jak wierzymy, to najważniejszy tekst i najważniejsze księgi" - napisał bp Jacek Jezierski.

W dalszej części listu do diecezjan biskup elbląski zwrócił uwagę, że Pismo Święte mówi o niepodważalnej godności każdego człowieka. "O wolności, której nie wolno go pozbawiać. Mówi o powołaniu ludzi do miłości, do małżeństwa i do wspólnoty. Uczy miłości dojrzałej, trwałej, wiernej, bezinteresownej. Wreszcie Pismo Święte zawiera obietnicę życia i szczęścia wiecznego dla człowieka, pomimo zła, które go dotyka, pomimo chorób i śmierci. Pomimo zła, które wydarzyło się w dziejach: niewolnictwa, eksterminacji narodów, ludobójstwa, holokaustu, obozów koncentracyjnych i gułagów. Pismo Święte zawiera słowo miłosiernego Boga i słowa nadziei Jezusa Chrystusa".

List biskupa elbląskiego na niedzielę 26 stycznia 2020 r. - Niedzielę Słowa Bożego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama